Göcek

Göcek

Modern Göcek, Türkiye'nin güney batı kıyısında yer alan Muğla ili Fethiye ilçesine bağlı şirin bir köydür. 1980'lerin başına kadar turistlerin Türkiye'nin güzelliklerini keşfetmeye başladığı küçük ve sessiz bir bölgeydi. Son zamanlarda Göcek, bölgede popülaritesinin artmasıyla hızla gelişmiştir.

Göcek'e seyahat etmek çok kolay ve buraya geldiğinizde günümüz hayatının tüm streslerinden kurtulacaksınız. Turkuaz sularında yapılan yolculuklar, dünyanın başka hiçbir yerinde görülemeyen bir doğa yaratımını keşfedeceğinizi garanti ediyor. Kusursuz doğa ve huzur uyumu ile karşınızda Göcek.

Göcek koylarında yelken açarken kalabalıktan uzakta, doğa ile iç içe ve sevdiklerinizle birlikte vakit geçirmek paha biçilemez.

Göcek koyları, her biri farklı bir güzelliğe sahip, doğa uyumuyla birleşen doğal bir dantel işi oluşturuyor. Göcek koyları, dünyada yeşil ve mavinin pek çok farklı tonunun görüldüğü nadir yerlerdendir.

Göcek Körfezi, mükemmel doğal çevresi, yüzlerce küçük koy ve adasıyla tatil bölgeleri arasında en başta geliyor. Tüm yaz sezonunu Göcek'in birçok koyunda geçirebilir, her gün farklı bir noktada demirleyebilirsiniz..

Göcek, deniz yoluyla gelen ziyaretçiler için pek çok cazibe merkezine sahiptir; Her biri birbirinden güzel çok sayıda koy ve turkuaz sularla çevrili pitoresk adalar, davetkar bir manzara oluşturmak için bir araya gelir. Keşfedilecek korunaklı demirleme yerleri ve limanlardan oluşan Göcek Körfezi, Akdeniz'de seyahat eden gemiler için popüler bir durak haline getirmektedir. Deniz ve yerel konaklama yerleri, hemen hemen her yatın ihtiyaçlarını karşılaması gereken altı farklı marina içerir.

Göcek, Güney Ege kıyı şeridine ve Akdeniz'e mükemmel bir geçiş kapısıdır. Çeşitli rotalar üzerindeki birçok muhteşem destinasyon için, yeşil kıyıları, cennet koyları ve turkuaz suları ile ideal bir başlangıç ​​noktasıdır. Son yıllarda Göcek'in itibarı tüm dünyaya yayıldı 12 ay devam eden uzun bir tatil sezonu sizlere bolca fırsat sunuyor. 

Göcek'e Nasıl Gelinir?

Göcek’e havayolu ya da karayolu ile ulaşabilirsiniz. Otobüsle gelecekseniz önce Muğla ya da Fethiye merkeze ulaşarak oradan minibüs veya otobüslerle Göcek’e gelebilirsiniz. Eğer havayolu ile ulaşmak isterseniz Göcek, Dalaman Havalimanı'na 18 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Karayoluyla Ulaşım için;
• İstanbul Göcek arası 708 kilometre, yolculuk yaklaşık 9 saat sürmektedir.
• Ankara Göcek arası 642 kilometre, yolculuk yaklaşık 8 saat sürmektedir.
• İzmir Göcek arası 308 kilometre, yolculuk yaklaşık 4 saat sürmektedir.
• Bursa Göcek arası 632 kilometre, yolculuk yaklaşık 7,5 saat sürmektedir.
• Antalya Göcek arası 224 kilometre, yolculuk yaklaşık 3 saat sürmektedir.
• Kaş Göcek arası 100 kilometre, yolculuk yaklaşık 1,5 saat sürmektedir.